magazin
„Úgy tervezem, megölöm magam, ha megérem a nyolcvanat” – nyilatkozta Peter Greenaway tíz évvel ezelőtt a The Guardiannek. Ma, a brit művész…
továbbhír
A Budapest Zeitgeist idén ünnepli harmadik évfordulóját. A sikeres meetup idén a Filmalap Fast Forward Programmal közösen szervezett eseményen még…
továbbmagazin
Kétévente rendezik meg Szolnokon a képzőművészeti filmnapokat, ami idéntől az Alexandre Trauner ART/FILM Fesztivál névre hallgat. A híres magyar…
továbbhír
Peter Greenaway világhírű brit filmrendező lesz a sztárvendége a kedden kezdődő és vasárnapig tartó szolnoki Alexandre Trauner Art/FilmFesztiválnak.…
továbbhír
Igazi ínyencségekkel várja a mozirajongókat a Müpa. A gasztronómiai élvezetek számtalan rendezőt megihlettek már a filmtörténetben: ezek közül nyújt…
továbbhír
A filmes látványtervezőket és képzőművészeti témájú filmalkotásokat díjazó fesztivált október 16-21. között rendezik meg Szolnokon, a TISZApART…
továbbhír
A filmes látványtervezők munkásságát és a képzőművészeti témájú filmalkotásokat díjazó fesztivált októberben rendezik meg Szolnokon, a TISZApART…
továbbmagazin
Záró hétvégéjéhez közelít a Berlinale. A filmművészet ünneplése mellett a bulvárra is adnak a fesztiválon: szerdán A szürke ötven árnyalatának…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié